Kauno Vedų kultūros centro forumas

Aplankykite pagrindinį Kauno Vedų kultūros centro puslapį www.veducentras.lt
It is currently 2014 Nov 21, Fri 20:43

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Urantija
PostPosted: 2007 Nov 19, Mon 21:09 

Cia idomi diskusija buvo

http://www.urantija.lt/?pid=13&id=3484& ... &offset=50

Profile  

Post subject: Re: Urantija
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 14:15 

Zhimas wrote:

O kas pati sudomino is tos diskusijos?

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 14:37 

dar viena nauja zmoniu sugalvota ir laiko neisbandyta religija.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 14:53 

.... Edmundai... ar išdrįsai šią knygą perskaityti...
:(

Profile  

Post subject: Re: Urantija
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 15:34 

auksinezuvele wrote:
Zhimas wrote:

O kas pati sudomino is tos diskusijos?

:lol: nu ten idomu ju poziursi i krisna ir tokias asmenybes kaip sai baba..manes siaip nelabai traukia ta urantija...tik siaip daviau jums paskaityti ka jie kalba apie vedas....pagal urantija vedos tai pasakos :? pagal juos adomo sunus setas dave ta mokyma

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 15:42 

Zhimai.. galima suprasti ir taip.. bet ten teigiama žymiai plačiau..
aš pati supratau.. kad Krišna ir Jėzus Kristus tai žmogaus kūnu žemėje žmonėms apsireiškę Dievo sūnūs.....
kad tai būtų vienas ir tas pats asmuo taip neteigiama.... bet šių apsireiškimų tikslas yra vienas.. žmonėms parodyti, jog Dievas yra tik vienas... Krikščionybėje jis vadinams Dievu Tėvu...
kaip ir tai..jog kviečiama Žmonėms nebijoti gyvo ir nuoširdaus ryšio maldoje...
Bet tik patiems perskaičius visą knygą nuo iki galima surasti atsakymus į daugybę klausimų...

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 15:48 

:) Bet ar yra prasme ta knyga skaityti, kaip jau is pateiktos informacijos matosi spragos?

Mano knyga yra viena - Bhagavad-gita, o Urantijoje viskas gerokai iskraipyta. Na, kad ir teiginys "Krishna buvo Dievo sunus". :roll:

Bhagavad-gitoje aiskiai teigiama, kad Krishna yra visu inkarnaciju saltinis. Todel man nesuprantama, kas tureta omenyje anuo Urantijos pasakymu?

Juk skaityti visa knyga - labai daug laiko uzima, todel kazin, ar verta tai daryti, kai knygos autoritetingumas kelia nemazu abejoniu. :)

Nors jeigu kam idomu Urantija - tai as nesiimu atkalbineti. Bet pats jos tikrai neskaitysiu, nes keisti man kai kurie Urantijos teiginiai. :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 15:52 

julija wrote:
.... Edmundai... ar išdrįsai šią knygą perskaityti...
:(

virejui norinciam suzinoti kokio skonio yra jam siulomas keksas tereikia ji tik pauostyti arba bent mesteleti zvilgsni.

Beja Marmonu knyga irgi tokios pat prigimties.

Jei toks daiktas yra as nieko pries, tiesiog megstu senus laiko isbandytus dvasinio tobulejimo metodus.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 15:59 

.. tiek kiek nori suprasti suvokti to ko dar nepažinai...kai jau yra ta galimybė.. tiesiog paiimti ir perskaityti..
tai yra kiekvieno asmenine apsisprendimo valia...
tuo labiau kad pati knyga dvasingumo nepaneigia.. o tik išplečia suvokimą.. pajautimą.. mes galime surasti vietas.. kurios mums parodys, jog mes klydome..ir galime taisytis.. ir tą gyvą ryšį pajusti.. ir tai nėra šizofrenija.. ar dar kažkas.. ką reikia atmesti..
ar yra toks žmogiškasis protas, kuris sako, aš jau viską žinau.. ir daugiau nekelia kojos į nepažintą žemę.. :roll:

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 16:01 

julija wrote:
aš pati supratau.. kad Krišna ir Jėzus Kristus tai žmogaus kūnu žemėje žmonėms apsireiškę Dievo sūnūs.....

Julija pasiskaityk Bhagavadgita 10 sk.

Dešimtas skyrius

Absoliuto turtingumas

1) Aukščiausias Viešpats tarė: Klausyk toliau, o tvirtaranki Ardžuna. Kadangi tu esi Mano artimas draugas, tavo labui Aš kalbėsiu toliau ir atversiu tau žinojimą, dar vertingesnį, negu lig šiol bylojau.

2) Nei pusdieviai, nei didieji išminčiai nežino Mano turtų, nes Aš esu jų visų pirmapradė priežastis.

3) Tik tie, kurie žino, kad Aš esu negimstantis ir neturintis pradžios aukščiausias visų pasaulių valdovas, yra be nuodėmės ir nepasiduoda iliuzijai.

4-5) Intelektą, žinojimą, abejonių ir iliuzijos nebuvimą, atlaidumą, teisingumą, juslių ir proto valdymą, laimę ir kančią, gimimą ir mirtį, baimę ir bebaimiškumą, smurto atsisakymą, pusiausvyrą, pasitenkinimą, asketiškumą, dosnumą, šlovę ir nešlovę – visas tas gyvųjų būtybių savybes sukūriau Aš vienas.

6) Septynetas didžiųjų išminčių ir dar keturi didieji išminčiai prieš juos bei Manu (žmonijos protėviai) gimė iš Manęs, juos sukūrė Mano protas, o iš jų atsirado visos gyvosios būtybės, gyvenančios įvairiose planetose.

7) Kas iš tiesų žino Mano didybę ir mistinę galią, tas atsideda tyrai atsidavimo tarnystei – tuo nereikia abejoti.

8 ) Aš – dvasinių ir materialių pasaulių šaltinis. Viskas kyla iš Manęs. Išmintingieji, kurie gerai tai supranta, pasiaukojamai Man tarnauja ir
garbina Mane iš visos širdies.

9) Mano tyri bhaktos mintimis pasinėrę į Mane, jų gyvenimas paskirtas tarnauti Man, jie patiria didžiulį pasitenkinimą ir palaimą, nuolat šviesdami vienas kitą ir kalbėdami apie Mane.

10) Tuos, kurie su pasiaukojimu ir meile visada Man tarnauja, Aš apdovanoju intelektu, kuris atveda juos pas Mane.

11) Norėdamas suteikti jiems ypatingą malonę, Aš, būdamas jų širdyse, švytinčiu žinių žiburiu išsklaidau ten glūdinčią neišmanymo tamsybę.

12-13) Ardžuna tarė: Tu esi Aukščiausias Dievo Asmuo, galutinė buveinė, tyriausias, Absoliuti Tiesa. Tu – amžina, dieviška, pirmapradė asmenybė, negimusis ir didingiausias. Visi didieji išminčiai, tokie kaip Narada, Asita, Devala ir Vjasa, patvirtina šią tiesą apie Tave, o dabar ir Tu Pats man taip sakai.

14) O Krišna, viską, ką Tu byloji, aš laikau gryniausia tiesa. Nei pusdieviai, nei demonai, o Viešpatie, negali suvokti Tavęs.

15) Iš tiesų, tik Tu vienas per Savo vidinę energiją pažįsti Save, o Aukščiausia Asmenybe, visa ko šaltini, visų būtybių Valdove, dievų Dieve, visatos valdove!

16) Prašau, papasakok man išsamiau apie Savo dieviškąsias vertybes, kuriomis Tu persmelki visus šiuos pasaulius.

17) O Krišna, o aukščiausias mistike, kaip man nuolatos mąstyti apie Tave ir kaip pažinti Tave? Kurį iš gausybės tavo pavidalų atsiminti Tave, o Aukščiausioji Dievo Asmenybe?

18 ) O Džanardana, dar kartą prašau Tavęs, kuo išsamiau papasakok apie Savo turtus ir mistinę galią. Man niekada nepabos klausytis apie Tave, nes kuo daugiau išgirstu, tuo labiau trokštu mėgautis Tavo žodžių nektaru.

19) Aukščiausias Viešpats tarė: Gerai, Aš papasakosiu tau apie Savo turtus ir vertybes, tačiau paminėsiu tik svarbiausias, nes Mano didybė, o Ardžuna, tikrai bekraštė.

20) O Ardžuna, Aš – Supersiela, glūdinti visų gyvų esybių širdyse. Aš – visų būtybių pradžia, vidurys ir pabaiga.

21) Iš Aditju Aš esu Višnu, tarp šviesulių – spindulingoji Saulė, iš Marutų Aš – Matiči, o tarp žvaigždžių esu Mėnulis.

22) Iš Vedų Aš – Sama-Veda, tarp pusdievių Aš – Indra, dangaus valdovas, iš juslių Aš – protas. Aš – gyvybinė energija (sąmonė).

23) Tarp Rudrų Aš – Viešpats Šiva, tarp jakšų ir rakšasų – lobių valdovas (Kuvera), tarp Vasu Aš – ugnis (Agnis), tarp kalnų – Meru.

24) O Ardžuna, žinok, kad tarp šventikų Aš esu vyriausias, Brihaspatis, tarp karvedžių Aš – Kartikėja, o tarp vandens telkinių – vandenynas.

25) Tarp didžių išminčių Aš – Bhrigu, o garso virpesiuose – transcendentinis om. Tarp aukojimų Aš – šventų vardų kartojimas (džapa), o iš nejudamų kūnų – Himalajai.

26) Tarp medžių Aš – banjanas, tarp pusdievių išminčių – Narada. Tarp Gandharvų esu Čitraratha ir iš visų tobulybę pasiekusių būtybių Aš – išminčius Kapila.

27) Žinok, kad tarp žirgų Aš esu Učaihšrava, kuris išniro iš vandenyno, kai tas buvo plakamas, siekiant gauti nektarą. Tarp galingųjų dramblių Aš – Airavata, o tarp žmonių Aš – karalius.

28 ) Tarp ginklų Aš – žaibas, tarp karvių – surabhi, iš giminės pratęsimo priežasčių Aš – Kandarpa, meilės dievas, o tarp gyvačių – Vasuki.

29) Tarp daugiagalvių nagų Aš – Ananta, tarp vandenų gyventojų Aš – pusdievis Varuna. Tarp protėvių Aš – Arjama, o tarp teisingumo vykdytojų esu Jama, mirties dievas.

30) Tarp demonų Daitjų Aš – dievotasis Prahlada, tarp griaunamųjų jėgų Aš – laikas, tarp žvėrių esu liūtas, o tarp paukščių – Garuda.

31) Tarp valančių energijų Aš – vėjas, tarp nešiojančių ginklą – Rama, tarp žuvų esu ryklys, o tarp upių Aš – Ganga.

32) Aš – visos kūrinijos pradžia, pabaiga ir vidurys, o Ardžuna. Iš visos išminties Aš – dvasinis mokslas apie sielą, o logikams Aš – argumentas, vedantis link tiesos.

33) Tarp raidžių Aš – raidė “a”, o tarp sudėtinių žodžių Aš – dvinaris. Aš esu amžinas laikas, o tarp kūrėjų Aš – Brahma.

34) Aš – viską ryjanti mirtis, bet Aš ir kuriantis pradas viso to, kas bus. Tarp moterų Aš – Šlovė, Sėkmė, Gražbylystė, Atmintis, Intelektas, Užsibrėžto tikslo siekimas bei Kantrybė.

35) Tarp Sama-vedos himnų Aš – Brihat-sama, o tarp poezijos metrų – gajatri. Iš mėnesių Aš – Margaširša (lapkritis-gruodis), o tarp metų laikų Aš – žydintis pavasaris.

36) Iš visų suktybių Aš – azartinis lošimas, ir Aš – prašmatnumo spindesys. Aš – pergalė, Aš – nuotykis ir stipriųjų jėga.

37) Tarp Vrišni ainių esu Vasudeva, tarp Pandavų – Ardžuna. Tarp išminčių Aš – Vjasa, o tarp didžiųjų mąstytojų Aš – Ušana.

38) Tarp savivalės malšinimo priemonių Aš – bausmė, o tarp siekiančių pergalės Aš – dorovingas tyrumas. Aš paslapties tyla ir išminčių išmintis.

39) Be to, o Ardžuna, Aš – gyvybės sėkla. Nė viena sukurta būtybė – judanti ar nejudanti – negali gyvuoti be Manęs.

40) O galingasis kary, o priešų nugalėtojau, Mano dieviškoms apraiškoms nėra galo nei krašto. Tai, apie ką Aš tau pasakojau – tik maža Mano begalinės didybės dalis.

41) Žinok, jog visa, kas šiame pasaulyje yra nuostabaus, gražaus ir didingo – tik Mano didybės kibirkštėlė.

42) Tačiau ar tau būtina, Ardžuna, taip nuodugniai viską žinoti? Juk viena mažyte dalele Savęs Aš persmelkiu ir palaikau visą visatą.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 16:02 

as labai senai mamos vedamas atsiduriau ju seminare.......tai buvo mano pirmas zigsnis link dvasinio kelio...bet esem tokia kad kas veda ta seminara grynai daro del pinigu...negi prakeikikmus uz pinigus nuima...tai kaip tai gali but...bet daro viska svarelio pagalba..su svareliu nustato sielos branda...pvz mano buvo per seminara jaunatviska siela po seminaro tapo brandi :lol: poziuri ir procentus, lygina su kristumi...pagal urantija kristus turejo po 100 procnetu kantrybes, pagarbos ir tikejimo...tai jie pasako tavo procnetus ir tai daro svarelio pagalba :lol: galim sakyt urantija new ages..kaip realigijos ir visos praktikos skirtosi kaip mokykoloje nuo pirmos kalses iki 12 paskui eina ir bakalauras :lol: tai urantija kaip pradines klases :lol: nors gal ne gal ir auskciau :lol: nes siaip tie urantai bando uzmegsti rysi su Dievu Tevu bendrauti su juo mintimis....kaip manai edmundai su kuo jie istikro bendrauja....jei vadina tai minties derintoju...kalbasi su juo...tai kaip Dievas Tevas ....tas forume Algimantas bendrauja su Tevu..

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 16:08 

Edmundai.. skaitydamas šią knygą pats nustebtum..jog joje kalbama ir akcentuojama ta pati tiesa.. taip ten nėra guru.. bet yra mokymas vedimas.. ką žmogus gali pasiekti šioje būtyje... kad negalima pamiršti ir nusisukti.. nuo savo sielos.. .. ir Dievas.. tas pats... jis ir yra pirmapradis Meilės ir išminties šaltinis...

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 16:10 

ohoo... :shock: dvasinguma su svareliu tikrina. :lol:

neabejoju kad ten ir siek tiek tiesos yra, nes kitaip zmones tos knygos neskaitytu.

Julija as tos knygos tikrai neskaitysiu, man uztenka pasiziureti i zmones kurie ja skaito ir padarau savo isvadas.

sory :wink: mano toks pasirinkimas, jei klystu atsakomybe sau prisiimu. :)

Last edited by Damodara Pandit das on 2007 Nov 20, Tue 16:14, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 16:13 

.. nebuvau nei viename realiame susitikime.. gyvai nepažystu nei vieno žmogaus kuris domisi Urantija...
bet manau kiekvienas matome ir skiriame žmones kurie eina dvasingumo keliu....
mes net nežinome kokias jie knygas skaito.... ką valgo.. ką geria.. kaip su žmonėmis bendrauja.. kokias mintis galvoja... bet mes bendraujame.. nes norime pažinti... ir pasidalinti.... be išankstinių nuostatų..

Profile  

Post subject:
PostPosted: 2007 Nov 20, Tue 16:28 

Quote:
Krikščionys yra Jėzaus Kristaus sekėjai. Šis mokytojas bei pranašas krikščionių laikomas Dievo sūnumi, atėjusiu mirti už žmonių nuodėmes.

Pamaldų pagrindas – Biblija, susidedanti iš Senojo ir Naujojo testamentų.

paimta is vikipedijos

Pirmiausia Urantijos sekeju negalima vadinti krikscionimis.

antra - vaisnavai yra vedu pasekejai. Ju rastai - Bhagavadgita, Srimad Bhagavatam. Vaisnavai laiko Krisna Auksciausiu Dievu Tevu.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 72 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 2 hours